Susitikimas "Tau dėkoju"

Gegužės 22 d. pavakare į Alytaus Panemunės vidurinę mokyklą rinkosi buvę  įvairių kartų baltų ainių lyderiai. Prieš 16 metų susikūrusio  organizacijos skyriaus veikloje dalyvavo jau daugybės kartų alytiškiai. Sulaukėme psichologės Neringos Grigutytės, kuri buvo viena pirmųjų  baltų ainių skyriaus pirmininkų, aktyviųjų  Dariaus  Patinsko,  Viktoro Gavelio, Justino  Staugaičio, Giedriaus Kvedaravičiaus, Vilijos  Andriulevičiūtės.

Vyresnieji, dalindamiesi nepamirštamais prisiminimais, jaunieji, pasakodami apie šių dienų darbus,  vieningai vardino šiuos skiriamuosius Alytaus baltų ainių bruožus: draugiškumą, pagarbą ir pasitikėjimą vieni kitais, pareigingumą, baltų ainių vadovės Silvijos Peštenienės geranoriškumą, kūrybiškumą, aktyvumą ir dėmesingumą kiekvienam.

Susitikime dalyvavusi 2008 m. olimpinių Pekino žaidynių dalyvė, plaukikė Rugilė Mileišytė, palinkėjo jaunimui  gyventi protingai, valingai siekti  užsibrėžto tikslo, niekada nesikviečiant draugystėn alkoholio ar narkotikų. Lakūnas Viktoras Gavelis patikino, kad svajonės reikia siekti sąmoningai, valingai, sąžiningai dirbant. VDU dirbantis Darius Patinskas teigė, kad pagrindus jo sėkmei padėjo veikla mokinių taryboje, kuri buvo viena pirmųjų šalyje, baltų ainių organizacijos lėlių teatre, pelniusiame sėkmę.

MRU dėstytojas Saulius Urbonavičius, VU studentas Andrius Peštenis, teisininkas Domas Peštenis, negalėdami dalyvaudami šventėj,  susirinkusiems   palinkėjo branginti tuos, kurie mokykloje moko ne tik privalomų dalykų, bet ir žmoniškumo, atsakomybės, pareigingumo, būti naudingais miestui ir šaliai.

Šventės svečiai, Alytaus vaikų globos namų auklėtiniai, atvykę drauge su vyskupo Motiejaus Valančiaus blaivystės sambūrio pradininko Juozo Kančio giminaite Violeta Petraškiene, buvo pakviesti jungtis prie baltų ainių organizacijos.Svečiai  pažadėjo įkurti savo įstaigoje baltų ainių grupelę . Nuoširdžiai plojome filmo "Nepalikite, prašau" pagrindinio vaidmens atlikėjai Joanai.Baltų ainiai naujiems savo draugams dovanojo atminimo dovanėles, gėles ir viltį ateityje bendrauti.

Tylos minute ir rožių puokštėmis, nuvežtomis ant kapų,  pagerbėme anapilin išėjusius - Alytaus valančiukų  vadovę Mariją Kančytę ir alytiškį Artūrą Gavelį.