„Sniego gniūžtė“ Alytaus Panemunės pagrindinėje mokykloje

„Sniego gniūžtė“ – tai jaunimo programa, kuri daugiausia dėmesio skiria prevencijai ir tiki, kad kiekvienas iš mūsų gali priimti teisingus sprendimus.Be to, ji padeda ugdyti bendravimo, vadovavimo įgūdžius bei skatina priimti svarbius gyvenimo sprendimus. Tai ypač aktualu šių dienų jaunimui.
 „Sniego gniūžtėje“ nuo pat pradžių visą programą planuoja ir įgyvendina patys paaugliai. Jiems daug lengviau sukurti savo bendraamžiams malonią aplinką, kuri nėra nuobodi ir kartu skatina nevartoti svaigalų. Todėl jaunimas yra svarbiausias SG „veikėjas“, ir mes tikime, jog vietoj to, kad būtų problemos dalis, kiekvienas žmogus gali būti jos sprendimas.
Kodėl būtent „Sniego gniūžtė“? Šios programos pavadinimas šifruojamas taip: „jei aš turėsiu teigiamos įtakos tau, tu gali teigiamai paveikti ką nors kitą, ir šis efektas augs lyg sniego gniūžtė„. Ir iš tiesų, programa auga taip pat greitai, kaip nuo kalno riedanti sniego gniūžtė.
Bėgant laikui SG savanoriams ši programa tampa kur kas daugiau nei įprasta popamokinė veikla ar laisvalaikio būrelis. „Sniego gniūžtė“ yra gyvenimo būdas, reikalaujantis nemažai laiko ir, kartais jėgų, tačiau duodantis dar daugiau gerų emocijų ir prisiminimų.
Dažnai žmonės mano, jog ši programa skirta tik priklausomiems žmonėms, tačiau Operacija „Sniego gniūžtė“ yra PREVENCINĖ programa ir gydymo terapijos ji neteikia. Negalime padėti priklausomiems, todėl bandome neleisti jiems įklimpti.