Šeštadienis „Mokausi, žaidžiu, tobulėju“

    Lietingą, vėjuotą  ir niūrų vasario šeštadienio rytmetį, baltų ainiai, valančiukai rinkosi į aktyvo mokymų dieną: mokėmės bendrauti ir bendradarbiauti, dirbti komandoje, diskutuoti. Turiningą šeštadienį organizavo baltų ainių vadovė Silvija Peštenienė, mūsų lyderis Kęstutis Kazlauskas, jiems talkino valančiukų vadovė Reda Savulionienė.
    Tuo pačiu metu vyko ir Alytaus Panemunės vidurinės mokyklos klasių lyderių mokymai, kuriuos vedė abiturientės Rugilė Ališauskaitė ir Ingrida Vilkancaitė.
    Komandų vadovai  mokė kūrybiškai formuoti komandą ir darbą joje,  įvairių situacinių žaidimų. Visose grupėse turėjome galimybę atvirai išsakyti mintis ir nuogąstavimus, atrasti būdus, kaip keistis.
    Vaikai ir jaunuoliai  išsakė mintis, kad mieste trūksta renginių ir švenčių visai šeimai, poilsio ir žaidimų aikštelių prie daugiabučių, visų gyventojų atsakomybės už švarą ir tvarką, paslaugumo ir geranoriškumo vieni kitiems.
    Judriosios pertraukos metu stebėjome vaikinų komandų varžytuves, kurių metu teko „paleisti skrydžiui  paukštį“, šokuoti „varlyte“, neišlaistant perneši vandenį ir kt.
    Prie arbatos puodelio aptarėme įdomiausius staraipsnius, skaitytus interneto portale bernardinai.lt., akcijos  „Savaitė be patyčių“, naujojo vasaros projekto galimas veiklas.