Protų mūšis: „AIDS: geriau žinoti“

Pasaulinės AIDS dienos išvakarėse Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos bendruomenė prisijungė prie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro organizuojamo protų mūšio iniciatyvos „AIDS: geriau žinoti“. Direktoriaus  pavaduotoja ugdymui Silvija Peštenienė ir tikybos mokytoja metodininkė Reda Savulionienė subūrė mokyklos mokinius ir mokytojus minėti pasaulinę AIDS dieną, išreikšti savo poziciją. 
Net 5 komandos, kuriose ir mokiniai, ir mokytojai ir tėveliai, užsiregistravo dalyvauti. Mokytojos Loreta Matonienė, Vilma Skestenienė, Jurgita Jančiauskienė, Jurgita Jaruševičienė, Vaida Ražanauskaitė  iš anksto ruošėsi lapkričio 29-ajai: skaitė, tarėsi su auklėtiniais, diskutavo. Kiekviena komanda, sugalvojusi pavadinimą, išrinkusi kapitoną, pristačiusi sirgalius, išklausė informaciją apie AIDS ir atsakinėjo į 16 sudėtingiausių klausimų. Komandų atsakymus vertino visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rita Baronaitė ir vyresnysis socialinis pedagogas Rimvydas Juškevičius. 
Protų mūšio organizatorės ir vedėjos pasipuošė marškinėliais, kuriems emblemą kūrė buvę mokyklos mokiniai, aktų salėje visų dėmesį patraukė skarelės ir marškinėliai, kviečiantys gyventi atsakingai, sveikai, mąstant apie save ir kitus. Šeštokai - septintokai segėjo raudonus kaspinėlius, palaikė komandas, iškeldami savo sukurtus plakatus.
Alytaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro dovanoti rašikliai buvo įteikti visiems 50 protų mūšio dalyvių, o specialios Lietuvos blaivybės draugijos  „Baltų ainiai“ organizacijos dovanos bus įteiktos baltų ainių Advento gerumo vakare gruodžio 19-ąją. 
Paskaičiuota, kad 50 % atvejų ŽIV infekcija nustatoma pavėluotai, todėl dažnai pavėluotai pradedamas ŽIV ligos gydymas. Taigi, geriau žinoti, juk ir Protų  mūšio pavadinimas-  „AIDS: geriau žinoti“, o žinios – visada turtas.
 
                                           Silvija Pešteniėnė, Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos
 direktoriaus pavaduotoja ugdymui