Konkurso „Aš už sveiką draugą“ laimėtojų išvyka į Metelių regioninį parką

Panemunės pagrindinės mokyklos  baltų ainiai surengė kūrybinę išvyką po rudenišką Metelių regioninį parką.  Drauge keliauti buvo pakvieti  ir konkurso  „Aš už sveiką draugą“ laimėtojai, mokinių tarybos nariai ir aktyvas.  Netikėta dovana džiaugėsi visi, tikėdamiesi puikiai praleisti laisvalaikį ir kūrybiškai padirbėti, labiau susidraugauti.
Išvykos metu, nors ir visą pusdienį lynojo, gėrėjomės Dzūkijos istorijos, kultūros paminklais, nepakartojama gamta. Metelių regioninio parko Gamtos mokyklėlėje mokinių laukė ne tik turininga ekskursija, parko darbuotojos ir mokytojo Žydrūno Sinkevičiaus pasakojimai, bet ir užduotys, kurias teko atlikti atsitiktinai sudarytose darbo grupėse. Darbas po darbo, valanda po valandos  geriau pažinome vieni kitus, todėl užkopus ant Prelomciškės piliakalnio, jau  galėjome  drąsiai reikšti savo nuomonę, lūkesčius. Piliakalnis  mums pasirodė puiki vieta  aptarti Lietuvos Respublikos Konstituciją, išsakyti savo  mintis apie jos teiginius. Mokiniams bendradarbiauti padėjo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Silvija Peštenienė, mokytojai Žydrūnas Sinkevičius,  Loreta Matonienė, Jurgita Jančiauskienė, Ingrida Visockienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rita Baronaitė, ne tik sugalvoję įvairiausių užduočių, bet ir kvietę sušilti prie puodelio arbatos ir kaimiškų sumuštinių. 
Aikštelėje prie Dusios ežero  žaidėme įvairius žaidimus, žingsniavome pagal nurodytą schemą, o iš pakeliui surinktų gamtos dovanų kūrėme dovanas draugams. Ne už kalnų Šv. Kalėdos, todėl suspėjome suplanuoti ir aptarti,  kaip organizuosime   šventės vakarą, ką jam pasiruoš kiekviena klasė ir  mokinių taryba.
Mokomės įvairiose aplinkose, todėl ir ši išvyka buvo ne tik puiki pažinimo priemonė, bet ir pamoka, skatinanti  bendrauti, kurti, planuoti, dalijantis mintimis ir ieškant kompromisų.
                                            Silvija Peštenienė,