Baltų ainių rudens darbai

 

Popietė „Bunda jau Baltija“

Baltijos keliui-dvidešimt metų. Ta proga baltų ainiai, sugrįžę po vasaros atostogų, susirinko paminėti šią datą. Į svečius atvyko Alytaus miesto sąjūdžio pirmininkas Rimantas Liegus, kuris pasakojo apie Baltijos kelio orgabizavimą prieš dvidešimt metų ir šiemet. Alytaus skyriaus Baltų ainių prezidentė Silvija Peštenienė skaitė pranešimą apie Baltijos kelio istorinę prasmę, rodė istorines nuotraukas, visi ieškojome  pažįstamų veidų šių metų Baltijos kelio nuotraukų albume. Skambėjo gerai pažįstamos dainos...Popietė baigėme trimis kalbomis atliekama daina „Bunda jau Baltija“.

Filmo vakaras Panemunės vidurinėje mokykloje

Mokyklos mokinių taryba drauge su baltų ainiais kvietė panemuniškius  šaltą ir lietingą spalio  penktadienio popietę praleisti filmo vakare. Salėje  drauge su Silvija Pešteniene, mokytoja Renata Vilkeliene rinkosi baltų ainiai ir vyresniųjų klasių  kino mėgėjai. Buvo pristatytas Kirstan Sheridan filmas „Muzika, suradusi mus“, pelnęs „Oskaro“ nominaciją.
Tikime, kad nauja laisvalaikio forma – mokyklinis kinas taps gražia tradicija kultūringai praleidžiant laisvalaikį.

Pažinti gimtąjį kraštą – džiaugsmas  ir pareiga

Grupė baltų ainių ir valančiukų drauge su Silvija Pešteniene ir Reda Savulioniene iškeliavo į Alytaus kraštotyros muziejų,kur aplankė parodą apie Alytaus rajono piliakalnius, žiūrėjo filmą, kalbėjosi su ekspozicijos rengėjais, diskutavo apie jauno žmogaus kultūą, pažinimo prasmę, praeities palikimą. Visi pritarėme minčiai, kad kuo daugiau jaunų žmonių rodys kultūringo elgesio gamtoje ir kultūrinėse vietose pavyzdį, bus nepakančiais lėbautojams ant piliakalnių ir pan., tuo švaresnę turėsime gamtą, miestus, kuriuose bus patrauklu ilsėtis ir jaunam, ir vyresniam.