Baltų ainiai kviečia dalyavuti vaizdo klipų konkurse

                                   UŽ GYVENIMĄ NERŪKYMO ZONOJE 

Tikslas: parodyti, jog rūkymas nebemadingas, padėti atsispirti socialinės aplinkos daromam poveikiui

Laikas: sausio 18 d.- vasario 22 d.

Dalyviai: vaikų ir mokinių grupės ( iki 5 asmenų), pavieniai asmenys

Reikalavimai:

    * trukmė – iki 3 min.

    * kūrybiškumas

    * originalumas

    * atitinka temą

Apdovanojimai (pagal dalyvių amžiaus grupes):

    * iki 10 metų

    * 11-13 metų

    * 14-16 metų

    * 17 ir daugiau metų

Darbus pristatyti į Alytaus  Panemunės vidurinę mokyklą , 217 kab.

                                                  IR DAR  

      Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, apie 700 milijonų, arba beveik pusė, pasaulio vaikų kvėpuoja tabako dūmais užterštais dūmais ir tai dažniausiai vyksta jų pačių namuose. Įkvepiami dūmai sukelia daugybę rimtų vaikų ligų ir pablogina sveikatos būklę, ypač sergant astma.

      Tarptautinio susivienijimo prieš vėžį tyrimais nustatyta, kad jei žmogus per dieną namuose surūko 20 cigarečių – jis kvėpuoja oru, kurio užterštumas viršija leistinas higienos normas 1000 kartų. Tokiu atveju namuose pasyviai rūkyti priversto partnerio organizme susikaupia smalkių ir nikotino, prilyginamo 10 surūkytų cigarečių, vaikui – šešioms. Klaidingai manoma, kad patalpų vėdinimas, oro filtravimas ar abu kartu pašalina ar sumažina tabako dūmų keliamą grėsmę iki nepavojingo lygio. Efektyvus yra tik visiškas nerūkymas patalpose.

      Pasyvus rūkalius su tabako dūmais įkvepia apie 4000 chemikalų, kurių yra cigarečių sudėtyje. Tad nenuostabu, kad pasyvus rūkymas ilgainiui sukelia ir širdies bei kvėpavimo takų ligų, padidina vėžinių susirgimų tikimybę. Pasaulio sveikatos organizacijos statistika rodo, kad kiekvienais metais pasaulyje dėl rūkymo sukeltų ligų miršta apie 4 mln. žmonių. Šis skaičius yra daug didesnis nei mirčių dėl AIDS, alkoholio, eismo nelaimių, narkotikų, gaisrų, žmogžudysčių ir savižudybių kartu sudėjus.