Alytaus Panemunės vidurinės mokyklos valančiukų ir baltų ainių gerieji darbai

  Alytaus Panemunės vidurinės mokyklos baltų ainiai (vadovė Silvija Peštenienė) ir valančiukai ( vadovė Reda Samulionienė) Nerūkymo dienos išvakarėse surengėme akciją „Rūkai- save žudai“: skaitėme vyskupo M.Valančiaus pamokymus, prisiminėme jo biografiją, piešėme plakatus, o sveikos gyvensenos mokytojos Vilmos Sinkevičienės padedami, diskutavome apie svaigalų ir tabako poveikį jaunam organizmui bei prasmingus darbus, kurie gali būti alternatyva žalingiems įpročiams. Susitikome su buvusia valančiukų vadove Bronislava Tamulyniene, užrašėme atsiminimus apie Anapilin išėjusią Alytaus valančiukų globėją Mariją Kančytę.

  Vyresnieji valančiukų draugai Baltų ainiai susitiko su atstovais iš Graikijos, Italijos ir Turkijos, besidominčiais narkomanijos prevencija. Svečius mokyklos jaunučių ansamblis sutiko su dainomis ( vadovė Egidija Pocienė), o šokių ansamblis „Uldukas“(vadovė Laivutė Vitkuvienė) džiugino trankiais lietuviškais šokiais. Baltų ainių vadovė Silvija Peštenienė pristatė mokyklos baltų ainių 15 metų darbo patyrimą, jaunimo lyderis Augustas Degutis kalbėjo apie tarptautinius jaunimo forumus, kuriuose garbingai atstovavome Lietuvos jaunimą, o Gabrielė Gutauskaitė dalinosi mintimis apie valančiukų ir baltų ainių projektą „Iš kartos- į kartą“.
Valančiukai aktyviai dalyvavo mėnesio „Gegužė- mėnuo be smurto prieš vaikus“ piešinių ir rašinių konkursuose.
Mokslo metai artėja į pabaigą, tačiau pas mus – karštymetis: ruošiamės tarptautiniam vasaros projektui (vyksime į Čekijos Rymarovo miestą), iki rudens privalome baigti rinkti atsiminimus apie Mariją Kančytę, planuojame būsimus darbus, skirtus minėti Vyskupo Motiejaus Valančiaus blaivystės 150 metų sukaktį.
Reda Savulionienė, Alytaus Panemunės vidurinės mokyklos valančiukų vadovė.