Alytaus baltų ainių projekto „Būti. Keistis. Išlikti“ renginys Žemaitijoje

Vienas iš Alytaus miesto savivaldybės jaunimo politikos programos  finansuojamų projektų – miesto baltų ainių projektas „Būti. Keistis. Išlikti“, skirtas Tarmių ir Sveikatingumo metams.

Savaitgalį jaunieji  alytiškiai keliavo į Kelmės rajono Užvenčio  miestelį, kuriame  buvo sutikti nuoširdžių bičiulių žemaičių. Naujai restauruotame Užvenčio kraštotyros muziejuje organizavome  popietę „Būti. Išlikti“, kurioje skambėjo dzūkiška, žemaitiška, suvalkietiška šnektos, tarmiškai atliekamos dainos, vyko viktorinos ir konkursai, kurių metu savo žinias apie tarmes, lietuvių literatūrą ir Lietuvos  istoriją galėjo pasitikrinti  visi, kas tik norėjo, o šauniausieji apdovanoti Silvijos Peštenienės, Giedrės Petkevičienės, Ingridos Leskevičienės  įsteigtais prizais. Drauge su Alytaus baltų ainiais iš Panemunės pagrindinės mokyklos renginyje dalyvavo jų bičiuliai valančiukai, senjorų ansamblis „Dzūkų pulkucis“, Vilkaviškio rajono Alvito pagrindinės mokyklos mokiniai, užventiškiai muzikantai, Šatrijos Raganos vardo  gimnazijos gimnazistai. 
Susipažinome su Užvenčio istorija, kultūros palikimu, žingsniavome rašytojų  Šatrijos Raganos, Povilo Višinskio, Žemaitės išvaikščiotais takeliais, apžiūrėjome muziejuje eksponuojamus Lietuvos kalvių kalvio Vytauto Jaručio, gyvenančio Alytuje, juvelyrikos darbus,  kopėme ant Medvėgalio ir kitų  šalia esančių kalnų, aplankėme Dionizo  Poškos baublius. Žavėjomės užventiškių Knyzelių šeimos svetingumu, vaišinomės gardžia jų pagaminta  žemaitiška koše, namine gira, mūsų miesto savivaldybės tarybos narės Silvijos Peštenienės dovanotu dzūkišku sūriu, duona. Visi tarsi jutome, kaip vejasi draugystės ir gerumo „siūlų kamuolys“, riedėdamas per visą Lietuvą – nuo Dzūkijos miškų per Suvalkijos lygumas iki pat Žemaitijos kalvų.
 
 
Iki vėlaus vakaro netilo dainos, kalbos apie tolesnius projekto renginius ir planus, kokiais darbais prisidėsime prie jauno žmogaus sveiko ir dvasingo laisvalaikio, kaip garsinsime gimtojo Alytaus vardą.
                                    Reda Savulionienė,
 Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos tikybos mokytoja metodininkė