Akcijoje „Savaitė be patyčių“- baltų ainiai

    Kovo 22-26 dienomis dalyvavome akcijoje „Savaitė be patyčių“. Alytaus baltų ainių branduolys mokosi Panemunės vidurinėje mokykloje, todėl čia ir daugiausiai darbų atlikome. Įeinančius  į mokyklą  pasitiko originali meninė kompozicija, kurioje kiekvienas galėjome rasti  įtaigiai pateiktą  informaciją apie savaitę. Pirmojo aukšto foje esančio televizoriaus ekrane nuolat buvo rodoma informacija dienos tema, skelbiami pagalbos telefonų numeriai tiems, kurie susiduria su patyčiomis, transliuojami filmai.
Penketą dienų vyko renginiai: filmų peržiūros ir aptarimai, buvo piešiama, rašomi  rašiniai, diskutuojama, mokoma, oragnizuotos  mini akcijos. Stengėmės kiekvieną  dieną elgtis taip, kad atkreiptume dėmesį į dienos raktinį žodį. O tie žodžiai buvo : Pagalba, Tolerancija, Draugystė, Kito mokymas, Geras darbas. Kasdien mokyklos kabinetų durys, simbolinis „akmuo“ buvo puošiami dienų spalvų delniukais, kas reiškė: prikelkime žmones gerumui, dėmesingumui, nelikime abejingi blogiui, smurtui. Užsiėmimų metu  patyčioms priešpastatėme  pagalbą, toleranciją, draugystę, gerus darbus. Kasdien mokinių ir mokytojų aprangoje dominavo viena iš spalvų: pirmadienį - žalia, antradienį – oranžinė, trečiadienį – raudona, ketvirtadienį – mėlyna, penktadienį- rožinė.
    Kovo 26-ąją 12 val.  išėjome į kiemą prieš mokyklą, susikibę už rankų „pastatėme  žmogeliuką“ ir drauge  sušukome: „Gyvenimas be patyčių“, taip solidarizuodamiesi su  Lietuvos mokiniais ir visais geros valios žmonėmis, kurie pasirengę užkirsti kelią patyčioms.